Tävlingsinformation


Änglamilen den 25 maj 2019
Namn: Änglamilen
Plats: Ängelholm
Typ: Löpning
Status:
Hemsida: Extern länk
Resultat: Extern länk


Distanser/grenar


  NamnUnderlagKlasser  
Visa 10kmTerrängMotion,Herr elit,Dam elit
Visa 2,5 kmTerrängMotion
Visa 2kmTerrängMotion
Visa 5 kmTerrängMotion,Tävling pojkar, Tävling flickor
Visa 7,5kmTerrängMotion



Göta-resultat


  GrenKlassPlatsNamnResultatRankingRekordBarometer 
10kmDam elit1 Frida Johansson 40:57,00 27,89  185 p
10kmDam elit2 Moa Nyberg 42:51,00 31,09PR 219 p
10kmDam elit4 Josefine Carlberg 45:47,00 35,5  153 p
10kmDam elit5 Catarina Petersson 46:57,00 37,1  148 p
10kmDam elit6 Marie Olsson 49:12,00 39,98  143 p
10kmDam elit7 Vera Carlberg 49:39,00 40,52PR 189 p
10kmDam elit8 Sofie Olsson 51:29,00 42,64PR 182 p
10kmDam elit9 Anette Ahl 59:37,00 50,47PR 181 p
10kmDam elit10 Isabelle Pedersen 01:11:13,00 58,54  125 p
10kmHerr elit1 Samuel Russom 31:50,00 17,41PR 240 p
10kmHerr elit2 Johan Gustafsson 33:15,00 20,93  176 p
10kmHerr elit4 Neil Lowrie 33:59,00 22,63  161 p
10kmHerr elit7 BG Nilensjö 37:30,00 29,89  148 p
10kmHerr elit8 Kenth Fransson 37:50,00 30,51  141 p
10kmHerr elit10 Martin Holm 39:10,00 32,87  133 p
10kmHerr elit11 Patrik de la Motte 39:10,00 32,87PR 183 p
10kmHerr elit12 Johan Olsson 39:35,00 33,58  132 p
10kmHerr elit13 Christian Daanen 39:58,00 34,21  126 p
10kmHerr elit14 Mattias Carlsson 41:32,00 36,7  126 p
10kmHerr elit15 Marcus Jansson 42:05,00 37,52  125 p
10kmHerr elit19 Filip Carlsson 43:41,00 39,81PR 167 p
10kmHerr elit21 Lars Christensson 45:40,00 42,43  111 p
10kmHerr elit24 Bengt Håkansson 47:51,00 45,05  111 p
10kmHerr elit26 Dennis Due 53:00,00 50,39  100 p
10kmMotion78 Jan Kopfinger 48:54,00 46,23PR 150 p
10kmMotion143 Adam Crona 52:42,00 50,11  100 p
5 km Tävling flickor1 Elise Nilén 20:51,00 31,96  138 p
5 km Tävling flickor4 Alma Nilén 26:38,00 46,74  107 p
5 kmMotion2 Carl Hofvendahl 19:58,00 36,78  133 p
5 kmMotion13 Anna Malmros 21:23,00 33,66  84 p
5 kmMotion16 Christian Malmros 22:13,00 43,18  75 p
5 kmTävling pojkar2 David Hofvendahl 19:58,00 36,78  124 p
5 kmTävling pojkar5 Frans Malmros 21:47,00 42,05  104 p
5 kmTävling pojkar8 Gabriel Åsbjörnsson 23:17,00 45,79  88 p
5 kmTävling pojkar14 Gustav Eriksson 27:46,00 54,54  73 p