Tävlingsinformation


Änglamilen den 26 maj 2018
Namn: Änglamilen
Plats: Ängelholm
Typ: Löpning
Status: SGP
Hemsida: Extern länk
Resultat: Extern länk


Distanser/grenar


  NamnUnderlagKlasser  
Visa 10kmTerrängMotion,Herr elit,Dam elit
Visa 2,5 kmTerrängMotion
Visa 2kmTerrängMotion
Visa 5 kmTerrängMotion,Tävling pojkar, Tävling flickor
Visa 7,5kmTerrängMotion



Göta-resultat


  GrenKlassPlatsNamnResultatRankingRekordBarometer 
10kmDam elit12 Åsa Mohlin 45:31,00 35,12  131 p
10kmDam elit13 Josefine Carlberg 47:05,00 37,28  126 p
10kmDam elit14 Catarina Petersson 48:08,00 38,65  125 p
10kmDam elit15 Cecilia Appelberg 50:13,00 41,2PR 175 p
10kmDam elit16 Gitte Carlsson Hammar 52:29,00 43,74  118 p
10kmDam elit18 Monika Olsson 54:08,00 45,45PR 167 p
10kmDam elit19 Sofie Olsson 54:18,00 45,62  117 p
10kmDam elit20 Isabelle Pedersen 54:43,00 46,03  117 p
10kmDam elit21 Veronika Palmertz 54:53,00 46,2  111 p
10kmDam elit22 Sandra Murat 01:00:05,00 50,85PR 161 p
10kmDam elit23 Agneta Stedt 01:06:42,00 55,73  110 p
10kmHerr elit2 Daniel Ekholm 32:14,00 18,43PR 228 p
10kmHerr elit4 Johan Gustafsson 33:07,00 20,61  164 p
10kmHerr elit8 Lucas Brandt 35:36,00 26,15  144 p
10kmHerr elit13 Martin Holm 37:12,00 29,32  129 p
10kmHerr elit14 Martin Erson 38:04,00 30,93  128 p
10kmHerr elit15 BG Nilensjö 38:06,00 30,99  128 p
10kmHerr elit16 Daniel Finnhult 38:14,00 31,23  121 p
10kmHerr elit19 Rickard Johnsson 39:49,00 33,97PR 170 p
10kmHerr elit20 Håkan Reistad 40:24,00 34,92PR 170 p
10kmHerr elit22 Patrik de la Motte 40:39,00 35,32PR 163 p
10kmHerr elit23 Johan Olsson 41:04,00 35,98  113 p
10kmHerr elit24 Christian Daanen 41:12,00 36,18  112 p
10kmHerr elit25 Thomas Rödin 41:56,00 37,3  112 p
10kmHerr elit26 Daniel Jorme 42:00,00 37,4  100 p
10kmHerr elit28 Marcus Jansson 42:54,00 38,71  100 p
10kmHerr elit29 Per Olsson 43:11,00 39,12  100 p
10kmHerr elit31 Daniel Ohlin 44:12,00 40,52PR 150 p
10kmHerr elit32 Björn Andersson 45:19,00 41,98PR 150 p
10kmHerr elit33 Darren Parker 46:00,00 42,84  100 p
10kmHerr elit34 Elof Wiss Mencke 46:41,00 43,68  100 p
10kmHerr elit35 Göran Persson 47:14,00 44,34  100 p
10kmHerr elit37 Sebastian Andersson 48:38,00 45,94  100 p
10kmHerr elit38 Bengt Håkansson 49:55,00 47,33  100 p
10kmHerr elit39 Anton Bengtsson 50:47,00 48,23  100 p
10kmHerr elit40 Torbjörn Larsson 53:25,00 50,78  100 p
10kmMotion2 Stefan Baltzarsson 40:03,00 34,35  185 p
10kmMotion13 Per Rudqvist 43:40,00 39,79  136 p
10kmMotion113 Jan Kopfinger 51:39,00 49,1  100 p
2kmMotion20 Hanna Källberg 08:37,00 37,07  42 p
5 km Tävling flickor1 Johanna Hofvendahl 18:58,00 25,21  138 p
5 km Tävling flickor2 Lova Nilsson 19:53,00 28,65  122 p
5 km Tävling flickor7 Hollie Parker 23:15,00 38,99  93 p
5 km Tävling flickor8 Ellen Källberg 23:53,00 40,6  86 p
5 kmMotion2 Marcus Bällgren 19:21,00 34,77  133 p
5 kmMotion4 Sofie Petersson 19:58,00 28,95  120 p
5 kmMotion9 Jill Bengtsson 21:28,00 33,92  99 p
5 kmMotion10 Carl Hofvendahl 21:31,00 41,34  92 p
5 kmMotion12 Niclas Martell 21:44,00 41,92  91 p
5 kmMotion13 Anna Malmros 21:56,00 35,32  84 p
5 kmMotion14 Emma Jönsson 21:59,00 35,47  84 p
5 kmMotion29 Eva Palmblad 24:25,00 41,9  50 p
5 kmMotion34 Christian Malmros 24:39,00 48,79  50 p
5 kmTävling pojkar2 Filip Malmros 19:14,00 34,37  124 p
5 kmTävling pojkar6 David Hofvendahl 21:34,00 41,47  99 p
5 kmTävling pojkar8 Ebbe Mencke 22:28,00 43,82  88 p
5 kmTävling pojkar14 Frans Malmros 24:42,00 48,9  73 p
5 kmTävling pojkar17 Gustav Eriksson 28:53,00 56,3  66 p